PARTYINFO

 

MÁCHÁČ 2022 - 20TH ANNIVERSARY

Datum konání:
19.08.2022 - 20.08.2022
Místo konání:
Doksy - pláž Klůček
DJs:
Afrojack, Blastoyz, Brennan Heart, Cosmic Gate, Chocolate Puma, Paul Kalkbrenner, Anna, Collé, Joris Voorn, Kolsch, Tinlicker a další
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 18:00, vstup: předprodej: GoOut.net

 
 
Vstupenky na další ročník festivalu Mácháč jsou již v prodeji

O tom, že i odložená oslava výročí nic neubírá na intenzitě zážitku se 19. a 20. srpna 2022 přesvědčily u Máchova jezera tisíce tancechtivých návštěvníků. Právě oni se po dvou letech dočkali dvacátého ročníku festivalu Mácháč, který se musel kvůli omezením v době pandemie covidu-19 o dva roku posunout.

 

Pořadatelům se podařilo i po této dlouhé pauze zajistit návštěvníkům téměř totožný program, jaký byl ohlášen již v roce 2019. Páteční headliner, nizozemský producent Afrojack, pogratuloval k 20. výročí festivalu, jak nejlépe mohl – devadesátiminutovým vystoupením, které se skládalo z jeho největších hitů. Osobně pak mimo podium poděkoval za možnost opět vystoupit po devíti letech před českým publikum. Jako překvapení s ním navíc přicestoval bez ohlášení jeho dvorní MC Ambush.

Machac


Berlínskou techno hvězdu Paula Kalkbrennera, který byl hlavním tahákem sobotního programu, zase doplnila v programu festivalu i jeho manželka Simina Grigoriu, taktéž skvělá dýdžejka a producentka.

Machac


"Špatné počasí je riziko pro každý open air festival. Pokud přípravu technicky podceníte, může vás zaskočit i menší déšť a vyřadit z provozu techniku v hodnotě desítek milionů, čímž riskujete např. výpadky zvuku či světelné show. Letos jsme už týden před festivalem tušili, že jeden, nebo dva dny může silně pršet. Proto jsme během příprav zabezpečili všechny technické prvky tak, aby byly i za deště ještě více odolné a hlavně bezpečné. Nad vystupujícími jsme poprvé postavili i střechu, která je ochrání i v případě kombinace silného větru a deště. Díky tomu se nám podařilo dodržet harmonogram festivalu doslova na minutu, a to i přesto, že v sobotu přišel šestihodinový déšť a zároveň jsme se potýkali s opožděnými lety hned u pěti zahraničních hostů,"
říká pořadatel festivalu Kiro Tomoski.

Machac


Z hlediska organizace se jednalo za poslední dekádu o jeden z nejlépe zvládnutých ročníků, který přidělal i nejméně starostí Policii ČR a týmu záchranářů, kteří v součinnosti s pořadatelem dohlíží každý rok na hladký průběh akce. Návštěvníci také ocenili nové rozvržení areálu, které dávalo více prostoru na odpočinek. Společně s novinkami jako placení pomocí čipových náramků a zavedení systému vratných kelímků se tak nastartovaly změny, které budou pokračovat i v dalším roce.

Machac

Poslední minuty festivalu patřily vzpomínce na dýdžeje Loutku, který patřil k pravidelným vystupujícím už od jeho založení.

Termín pro Mácháč 2023 je stanoven na 18. a 19. srpna a zároveň byl spuštěn i předprodej nejlevnějších vstupenek.

foto: Pavel Král

 
Na Mácháč míří o víkendu Afrojack a Paul Kalkbrenner

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016