PARTYINFO

 

MLADÍ LADÍ FEST 2023

Datum konání:
28.10.2023 - sobota
Místo konání:
Praha - Holešovická tržnice
DJs:
Aid Kid
Live:
Alfa Mist, Acid Arab, MonoNeon, Yarah Bravo, Noah Slee, Echt!, Maria Chiara Argirò, Metastavy
Info:
http://www.mladiladijazz.cz...
Popis:

start: 16:00, vstup: předprodej: www.GoOut.net

 
 
Mladí ladí jazz oslaví 15. narozeniny ve velkém stylu Mladí ladí FEST má kompletní sestavu účinkujících Říjnový Mladí ladí FEST oznámil další jména
Mladí ladí FEST přiveze hvězdy světové experimentální scény

Zavedený festival Mladí ladí jazz oslaví v industriálním prostoru Holešovické tržnice své 15. narozeniny velkým indoor festivalem Mladí ladí FEST, který 28. října nabídne na dvou scénách s originálním designem výkvět současné jazzové a experimentální scény. Během jediného dne se pražskému publiku představí britský multiinstrumentalista a producent Alfa Mist, v angličtině, švédštině i španělštině rapující songwriterka Yarah Bravo nebo londýnský klávesista a DJ Kamaal Williams.

 

"K patnáctinám jsme si nadělili nový projekt a do Prahy přivezeme hudebníky mladší generace, z nichž většina už patří mezi světové hvězdy. Jejich společným rysem je to, že sice vycházejí z jazzu, ale dokáží ho obohatit o nejrůznější žánry. Věřím, že se novým festivalem významně zapíšeme na kulturní mapu nejen hlavního města a přilákáme i zahraniční návštěvníky," říká Jan Gregar, ředitel festivalu Mladí ladí jazz.

Alfa Mist

Do Prahy se vrátí jeden z nejvýraznějších britských hudebníků Alfa Mist, který spojuje melancholicky nadýchaný jazz s alternativním hip-hopem a soulem. Vedle vlastní tvorby se věnuje produkci pro umělce, jako je rapper Loyle Carner, komponování neoklasických děl pro London Contemporary Orchestra či předělávkám skladeb islandského autora Ólafura Arnaldse. Do Prahy Alfa Mist přiveze nové album, které vyšlo 28. února. Londýnský klávesista, DJ a producent Kamaal Williams propojuje ve své hudbě jazz fusion a funk 70. let se současným hip-hopem a elektronikou. Na festivalu Mladí ladí FEST představí svou sólovou tvorbu z poslední desky "Wu Hen", ale připomene i debutovou nahrávku "The Return", jež byla v roce 2018 nominována na AIM Independent Music Awards jako nezávislá deska roku.

Yarah Bravo

Zpěvačka Yarah Bravo má chilsko-brazilské kořeny a je často přirovnávána ke zpěvačce Erykah Badu. Než vstoupila na sólovou dráhu, působila v hudebním projektu One Self vydávajícím na prestižní značce Ninja Tune. Ve své tvorbě kříží RnB s hip-hopem a za sebou má spolupráci s tak zvučnými jmény, jako Manu Chao, De La Soul, nebo Grandmaster Flash. Na hudbě Theloniouse Monka, Milese Davise, Herbieho Hancocka i Björk vyrostla pianistka a skladatelka Maria Chiara Argirò, rodačka z Říma, jež dnes působí na londýnské scéně. Její hudba představuje křehký svět utkaný z hlasu, samplů, zvuku syntezátorů a tepu elektroniky.

Maria Chiara Argiro


Domácí scénu na festivalu Mladí ladí FEST zastoupí Metastavy, skupina čtyř hudebníků ze tří různých zemí, kteří se potkali v Praze. V původním složení se zvukovou umělkyní Ursulou Sereghy vydali album "Až vyrostu" nominované na cenu Vinyla. Hravou kombinaci neosoulu a hip-hopu s popovým nádechem doplňují jemné texty, v nichž se i svetr může stát metaforou.

Metastavy


Festival Mladí ladí jazz už patnáct let nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům. Sází na aktuální objevy mezinárodní scény a nezapomíná ani na domácí kapely a interprety. Každoročně vyhlašuje soutěž pro nové hudební projekty Jazzfruit a každý měsíc pořádá v klubu Jazz Dock koncert mladých hudebníků. 30. dubna slaví na Karlově náměstí mezinárodní den jazzu akcí s názvem Mladí ladí jazz Open Air a ve spolupráci se spoludržitelem Grammy Oranem Etkinem pořádá sérii interaktivních koncertů Mladí ladí dětem. Podílí se také na vzdělávání ve školách s projektem Timbalooloo do škol nebo organizuje workshopy pro rodiče s dětmi či pedagogy.

Od 1. března je aktuální cena vstupenek 1.200,- Kč a se slevou 990,- Kč. Předprodej probíhá v síti GoOut.

Více informací:

web
Facebook
Instagram
YouTube
Spotify


Za podpory: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury České republiky, MČ Praha 7

Mediální partneři: Český rozhlas Vltava, Český rozhlas Jazz, Radio 1

Mladí ladí FEST je součástí: Europe Jazz Network, International Jazz Day, EFFE, Take a Stand


foto: Kay Ibrahim, Stefan Vasilev

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016