PARTYINFO

 

CRAVE W/ ANIMISTIC BELIEFS (NL) DJ SET, DJ MELL G (DE), TAAHLIAH (UK) AND MORE

Datum konání:
14.10.2023 - sobota
Místo konání:
Praha - Fuchs2
DJs:
Animistic Beliefs (NL), MELL G (DE), TAAHLIAH (UK), E The Artist (IE), DJ Ebhardy (AT), sj yellow b2b yo haan, Young Aesthete (SK), Swine Daily, Nevinnost
Live:
Celaviedmai (IE), Tokju Fokju, Julia Louise Knifefist (IE), Sawsane
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 20:00, vstup: předprodej GoOut.cz: 450,- Kč

 
 
Třetí crave slibuje nejambicioznější line-up

Třetí edice klubové noci crave se odehraje 14. října a slibuje dosud nejnabitější a nejambicioznější line-up. Na třech pódiích klubu Fuchs2 a bike jesus opět představí svůj specifický koncept hravě kombinující live acts a DJs z domácí i zahraniční scény. Osobitá dramaturgie cravu překračuje obvyklé hranice žánrů a klade důraz na silné zastoupení žen a LGBTQ umělců na line-upu noci - a s tím související důraz na "safe-space" uvnitř klubu. Highlighty podzimní edice jsou německá producentka DJ Mell G, nizozemské elektronické duo Animistic Beliefs, irská rapperka Celaviedmai nebo vycházející hvězda britské scény Taahliah

 

Klubovou noc crave tvoří ženský kolektiv bookerek a promotérek jako svůj statement ve stojatých lokálních promotérských vodách. I letos crave pokračuje v nastavené dramaturgii, kombinující živá vystoupení s DJ sety umělkyň a umělců pohybujících se v širokém poli od elektroniky přes rap po urban music. Podzimní edice posluchačům naservíruje více než 15 jedinečných vystoupení, většinu z nich v premiéře před domácím publikem. 

Specifikem klubové noci crave je také důraz na bezpečné prostředí pro všechny napříč komunitami. Ačkoli samotný klub Fuchs2 patří na scéně k těm, které mají dedikovaný speciální personál na zajištění bezpečného průběhu akce, crave tyto kapacity ještě posiluje a má svůj školený personál, který dohlíží, pomáhá a řeší případné konflikty nebo obtěžování, ale i "harm reduction". Crave = safe. 

crave


Line-up podzimní edice přetéká hudebními lahůdkami v čele s britskou vycházející hvězdou Taahliah, německou producentkou DJ Mell G, holandským duem Animistic Beliefs, irským DJem E The Artist nebo ebhardym z Rakouska. O live shows se postará vycházející irská hvězda, rapperka Celaviedmai a avantgartní rapper Julia Louise Knifefist. Domácí scénu zastoupí rapperka Tokju Fokju, Sawsane a DJs sj yellow a yo haannoRemorse, Swine Daily kolektiv, nevinnost a další... 

Taahliah 


Taahliah (UK)

Taahlaih je skotská trans producentka a DJka produkující klubové "bangry", které zvukově balancují na ostré hraně hard dance a techna s vokály známých popových hitů. Její první singl "Brave" je oslavnou hymnou LGBTQ komunity. V roce 2021 vydala své první mini album "Angelica", které vyhrálo kategorii Best Independent EP/Mixtape na AIM Awards. Taahliah se také nedávno zapsala do historie jako první černošská trans umělkyně nominovaná na Skotské alternativní hudební ceny, které v roce 2020 vyhrála v kategorii Best electronic act a Best Breakthrough Artist. V roce 2022 získala ocenění Artists of the year v rámci BBC Introducing Dance a na BB6 si můžete pustit její pravidelný pořad Loud and proud. Do ČR přijede poprvé, i když v létě se objevila jako jeden z hlavních elektronických živáků na slovenském festivalu Pohoda. 

Boiler room

Instagram


DJ Mell G

DJ Mell G (DE)

DJ Mell G patří k nejzajímavějším novým talentům na elektronické scéně. Do širšího povědomí se dostala sérií live HÖR streamů v roce 2022, kde milionům diváků předvedla svůj syrový electro zvuk a svižné mixy. V roce 2021 založila vlastní label Juicy Gand Records v roce 2021, v rámci kterého vydala tři vinylové tracky mimo jiné ve spolupráci s DJ Godfather, DJ Fuckoff a Karnage Kills. V červenci vydala první LP "Issues", na kterém se vyrovnává se svou hraniční poruchou osobnosti a otevírá téma duševního zdraví v hudebním průmyslu. Má za sebou hraní na festivalu Melt, v berlínském Trezoru a před sebou hodně zajímavou budoucnost. 

DJ Mell G @ Melt

Instagram


Animistic Beliefs

Animistic Beliefs (NL)

Animistic Beliefs je duo sídlící v Rotterdamu, za jejichž tvorbou i jménem stojí myšlenka animismu, založená na přesvědčení, že všechny předměty, stvoření a místa mají duchovní podstatu. A jejich vystoupení mají opravdu blízko k duchovnímu prožitku ve společném extatickém tanci. Ve svých setech si pohrávají s fluidními melodiemi a přetvářejí je do nových entit, experimentují s texturami a zároveň se bez námahy odklánějí od meditativních k maniakálním, destruktivním až tanečním v krátkém sledu. Animistic beliefs jsou opravdový umělecký projekt, který se vrací ke kořenům taneční scény, hudebně i duchovně. 

Instagram

HOR set 


Celaviedmai

Celaviedmai live (IE)

Celaviedmai se stala jedním z nejzajímavějších jmen v irském hudebním průmyslu a jednou z mála ženských irských rapperek. Rok 2023 byl jejím dosud největším rokem v její kariéře. Předskakovala Kelis v Dublinu, vystoupila na festivalech Longitude (IE), Electric Picnic (IE), All Points East (UK) a Boardmasters (UK). Britské GAY TIMES jí vybrali jako nejvýraznější nezávislou umělkyni a získala ocenění Breakthrough 2023. Aktuálně pracuje na velmi očekávaném druhém EP.  

Její produkce je hravá a energická, balancuje na pomezí rapu a elektroniky a vystupuje s živou kapelou i DJem pro klubovější atmosféru, kterou přiveze i crave. 

Instagram

Celaviedmai – confessions live


E The Artist

E The Artist (IE)

E The Artist je umělcem a kurátorem, jehož práce se nejen dotýká různých kulturních fenoménů, ale zcela nově definuje jejich aspekty. Jako DJ se vyznačuje rychlým stylem mixu, který skládá ze zvuků původem z USA, Velké Británie, západní Afriky, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie s cílem zachytit společné rysy a přechody.

No requests set

Instagram


Young Aesthete

Young Aesthete (SK)

Matej Herceg je známý jako bubeník kapely Tolstoys, ale má i svůj druhý projekt, Young Aesthete, v němž vystupuje jako DJ. I přesto, že jde o poměrně čerstvý projekt, může se chlubit společným hraním jako předskokan známého Apparata nebo hraním při legendárním "Vítání slnka" na festivalu Pohoda. Miluje hudbu a z aktuálních producentů má rád Jamieho XX, Peggy Gou, Disclosure ale také Skrillexe nebo Deadmau5. Jeho sety mají strhující atmosféru a pozitivní energii, která ve vás zůstane ještě dlouho.   

Instagram

Jašenie live set


Tokju Fokju

Tokju Fokju live

Raperka a producentka Tokju Fokju s kořeny v undergroundové techno scéně se po vyprodukování alba a vytvoření hudebního labelu Cyberdolls soustředí na sólo dráhu a tvoří textově i zvukově ostřejší rapové tracky ve spolupráci s dalšími producenty. Vystupuje pod alteregem Malibu Stacy. 

Tokju Fokju Egyptská mau live

Instagram


nevinnost

nevinnost

Nevinnost na parket přináší svěží závan ženské energie. DJingu a opomíjeným klubovým žánrům se věnuje už víc než 7 let a teprve nedávno se její styl konečně ustálil na směsici ghettotech, jersey club, UK garage a breakbeatu. Je členkou labelu Future Jiskří, na jejichž kompilaci jí loni vyšel hyperpopový singl "Milkshake Soda Burger Fries" pod hlavičkou kolektivu Radio Labe organizuje párty a koncerty ve Středočeském kraji a spolu s litterbinem a duem Perfect Workout pořádají post-ironické inkluzivní akce zaměřené na rychlejší hudební žánry a hudbu 2000s.

Vidět jste ji mohli třeba i na pražských Addict parties nebo jako předskokanku rappera Skepty.


Sawsane

sawsane live

Sawsane je Česko-irácká rapperka a profi tanečnice zabývající se urban styly. Na show ji uvidíte a uslyšíte rapovat opravdu živě, full playback zde nehrozí. Spolu s ní se můžete těšit i na tanečníky a "hypemany", kteří společně vytvářejí ohnivou atmosféru. Bude to divoký, drzý, sprostý a šťavnatý. 

Instagram
sawsane Rap Mona Lisa video


Swine Daily

Swine daily

Swine daily je hudebně - umělecká platforma, umělecký webový magazín, DJ crew a hudební kurátorský tým. Redaktoři a spolupracovníci Swine Daily sídlí na Slovensku a v České republice. Jako obvykle nabídnou multižánrový taneční mix v energickém trojnásobném back to back setu. Od brazilského intenzivního funku carioca, přes nové japonské žánrové gorge, až po latin core, hyperpop, hardcore, klubové edity a další.

web

SoundCloud

mix


Julia Louis Knifefist

Julia Louis Knifefist live (IE)

Producent Julia Louise Knifefist přináší na pódium katarzi se svou syrovou energií, výbušnými vokály a nakažlivými rytmy. Za velmi krátkou dobu své produkce upoutal pozornost irských médií a v poslední době se Julia zaměřuje na spolupráci s Bitten Twice, experimentálním rave kolektivem z Dublinu, který se zrodil z pandemie. Časopis Plain Sailing (Belfast) jej popsal jako "jeden z nejvíce vzrušujících labelů, které se v nedávné paměti objevily z Irska". Jeho nejnovější singl "Bite Marks" je hybrid jungle a rapu ovlivněný noisem. 

Instagram

Julia Louis Knifefist live set


Ebhardy

DJ Ebhardy (AT)

Paul Ebhart aka DJ Ebhardy je hudební nadšenec a fanatický sběratel, který se neomezuje jen na jeden žánr. Spíš než hranice jednotlivých žánrů ho definuje vlastní přístup a trochu revolta. V Rakousku má za sebou hraní na festivalech, ale klubová taneční atmosféra je jeho doménou.  

Vinyl live set

SoundCloud


sj yellow b2b yo haan 

sj yellow b2b yo haan 

Sj yellow začínala jako tanečnice, ale po jednom večeru v berlínském klubu Tresor se všechno změnilo, pořídila si svůj první kontroller a plně se poddala svojí lásce k hudbě, hlavně technu a breakbeatu. V současné době je jedna z nejobsazovanějších DJek a na crave si dá b2B s yohaanem, se kterým je pojí společná noremorse rave.  

Johann původně začínal v Uherském Hradišti, kde založil label yolo until you die. Je také spoluzakladatelem noremorse rave a spolu s sj yellow budou mít "closing set" na Fuchs 2 stage. 

sj Yellow live

yo hann live


House Of Nora

House of Nora

Ikona, Danny and Adam z legendárního House of Nora se během večera se představí ve speciální taneční show, kterou budou doprovázet vybrané interprety. 

Instagram


Za crave stojí nový ženský kolektiv, jehož členky nejsou na hudební scéně neznámé. Crave tvoří Barbora Šubrtová, která byla dlouholetou dramaturgyní festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců a Eliška Pírková, která působí v Mladí Ladí Jazz. "crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a klubové prostředí. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže, a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat, a které pro nás všechny dohromady vytváří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí."

crave neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.  

Pro další info a další umělce sledujte crave na instagramu a na facebooku nebo na www.cravecrave.cz.

 

foto: Conor Diggin, Clara Borelli, Skvrnakova, Iryna Drahun, Ondřej Rychnavský, Oleksandra Sherhina a archiv

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016