PARTYINFO

 

IBERIAN WAVES

Datum konání:
14.05.2024 - úterý
Místo konání:
Praha - Akropolis
DJs:
King Kami (PT)
Live:
Amaia Miranda (ES), Antía Muíño (ES), Grand Sun (PT), Idoipe (ES), Júlia Colom (ES), Lavoisier (PT), Moongatha (PT), Tribade (ES)
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 17:30, vstup: předprodej: www.GoOut.net

 
 
Iberian Waves představí španělskou a portugalskou hudbu

V úterý 14. května ožije Palác Akropolis španělskou a portugalskou hudbou v rámci festivalu Iberian Waves! Hrát se bude na všech 3 vnitřních scénách, včetně venkovního prostoru před Akropolí. Současné hudební objevy Pyrenejského poloostrova, španělské jídlo, víno a drinky. Na festivalu vystoupí celkem 9 kapel, divákům se představí dívčí rapová crew Tribade, inovativní písničkářka Júlia Colom míchající tradici a současnost, post-punkoví Grand Sun a mnoho dalších. Partnerem akce je Instituto Cervantes a Camões – Portugalské centrum v Praze. Více informací najdete zde.

 

Tribade je barcelonské dívčí rapové trio, které do zkomercionalizovaného žánru vrací energii a syrovou výpověď obyčejných holek z okraje společnosti. Základ projektu tvoří rapperky Bittah a Masiva Lulla, které ve svých textech otevřeně mluví o svém životě a do jejich výbavy patří i antifašistický nebo LGBTQ+ aktivismus. Rap přirozeně míchají s flamencem, soulem, afrotrapem a reggaetonem.

Tribade


Písničkářka z Galicie Antía Muiño do jazz-popu míchá vlivy tradiční hudby kultury na severozápadě Pyrenejského poloostrova. Novináři ji srovnávají s Norah Jones, Tracy Chapman nebo Dianou Krall. V roce 2022 vydala své debutové album "Carta Aberta" a získala za něj cenu pro objev roku na Martín Códax da Música Galega Awards, které zviditelňují hudebníky z Galicie.

Antia Muino


Lisabonská čtveřice Grand Sun existuje od roku 2016 a navazuje na post-punk i dream pop osmdesátých let. Debutovali v roce 2022 deskou "Sal y Amore" a letos vydali novinku "Something More", která vznikla během loňského turné po USA. Grand Sun o sobě mluví jako o "šťastné náhodě, která je částečně záměrným cvičením a částečně katarzí". Jejich vystoupení jsou elektrizující a intenzivní.

Grand Sun


Uhrančivý hlas a španělka, kterou dotváří zvláštní elektronické textury, to je hudebnice lia Colom. V její hudbě se digitální současnost potkává s minulostí, na kterou pomalu zapomínáme. Otiskují se do ní starobylé lidové písně z Mallorky, které místní obyvatelé zpívali během senoseče – na desce "Miramar" je Colom míchá s rapem a současnou elektronikou a vytváří unikátní update hudební tradice.

Julia Colom


"Hudba ne jako záležitost osamoceného jednotlivce, ale spíše jako vědomí našeho společného života v tomto světě." Tak definuje svoji tvorbu portugalské duo Lavoisier, které přiznaně navazuje na brazilské hnutí tropicalismo ze sedmdesátých let minulého století.

Lavoisier


Amaia Miranda
je výjimečná kytaristka a zpěvačka, která posluchače bere na výlet do jejího světa klidu a jemnosti, pokaždé, když přiloží prsty na struny. Mezi její vzory patří Nick Drake, Silvio Rodríguez či Nils Frahm a tato různorodá škála inspirace se prolíná i do barevnosti její vlastní tvorby.

Amaia Miranda


Lisabonské duo Moongatha balí pop do minimalistických aranží, které dávají prostor pro expresivní zpěv. Na debutovém EPčku "Faz dents" vydaném na značce Palmtown Records se dvojice Sara Leite a mandybubandy (Margarida Negalha) vydává na dobrodružství na vlnách zvuků a emocí.

Moongatha


Od brazilského baile funku k juke, od Miami bass k dubstepu, od broken beatu ke kuduro, tam všude zavede posluchače DJka King Kami. Narodila se v Brazílii, ale poslední roky žije v Portugalsku a ve svých setech vypráví příběhy o taneční hudbě, která nemá žádné hranice.

King Kami


Partnerem Iberian Waves je Instituto Cervantes, Camões – Portugalské centrum v Praze a Liveurope.

Liveurope je první celoevropskou iniciativou podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

FB event


foto: Michelle Martin, Ana Escari, Adria Canemaras, Marina Mole, Martina Lynk a archiv

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016