PARTYINFO

 

CULTURE REGGAE VIBEZ 2024

Datum konání:
06.06.2024 - 09.06.2024
Místo konání:
Hořice - lom U Josefa
DJs:
Dubtrooper + Sista Aminata (Twins Suns soundsystem)
Live:
Zion Train, United Flavour, Polemic, Krak in Dub, Demolition Man a.k.a, Ras Demo, Ting, Hundread feat. MC Turner, Jamajki, Dudrising, Jabbadub, Splendid Sound a.k.a. the Strongest Eastern Spirit, Benny Page feat. MC Navigator, Feher Fekete Kerek, Švihadlo
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 14:00, vstup: předprodej: GoOut.net

 
 
Culture Reggae Vibez 2024 je za dveřmi

Největší reggae festival v České republice už po jednadvacáté přiváží interprety z Česka, Slovenska, Polska, Německa, Francie, Anglie a Spojených Států. Uslyšíte reggae, ska, dancehall, dub, raggajungle, drumandbass a další odnože soundsystem a reggae culture. Budete moci vidět hned několik exkluzivních vystoupení pouze pro CRV.

 

Festival se již tradičně koná v lomu U sv. Josefa v Hořicích, kam vede cyklo a naučná stezka, která pokračuje na přírodní koupaliště Dachova. Letošní novinkou jsou nedaleké cyklotraily různých obtížností nacházející se nedaleko v lese. Kromě hudby najdete na festivalu workshopy, dětský koutek a stánky s občerstvením, oblečením a různými etno doplňky. Parkování, stanování i vstup pro děti do 15 let v doprovodu rodičů jsou zdarma.  

Každý rok se organizátoři snaží namíchat co nejpestřejší koktejl interpretů. Letos zvažovali více než kdy jindy, co do výsledného koktejlu zamíchají. Nyní nabídnou několik exkluzivních vystoupení. Tím největším bude show dubových pionýrů Zion Train. Neil Perch, zpěvačka Cara Jane i dechová sekce odehrají v Hořicích jediný letošní koncert v ČR! Jeden z nejunikátnějších a nejzábavnějších dub live actů na planetě, který dynamicky mixuje elektronickou hudbu s akustickými nástroji a výjimečnými vokalisty, to činí Zion Train jedinečným. Na scéně se pohybují 36 let a odehráli přes 3.000 koncertů. Kapela United Flavour je na CRV jako doma a se svou jedinečnou energickou show servírují moderní mix reggae, hip hopu, R`n`B, či world music. Za tvorbou United Flavour stojí charismatická španělská frontmanka Sista Carmen a producent a baskytarista DJ Gogo (aka Maprodusah), původem z Pobřeží Slonoviny. Speciálně na CRV vystoupí s jedním z našich nejlepších zpěváků Cocomanem. Poprvé na festivalu vystoupí slovenská ska legenda Polemic. Kapela vznikla v Bratislavě na jaře 1988, ještě v komunistickém Československu, první album "DO SKA" vyšlo v roce 1997, následoval výlet kapely na Jamajku a jí inspirované album "Yahman!" v roce 1999. Boom nastal v roce 2000 s velkými hity, které skupinu vynesly na výsluní a stala se festivalovou stálicí i nejhranější skupinou roku v rádiích na Slovensku.

Během 35 leté historie odehrála v polovině zemí Evropy, ale hlavně na Slovensku a v České republice více než 2.000 koncertů. Z Francie dorazí producent Krak in Dub, producent a Jungle Dub Master, který má za sebou stovky koncertů a přes 60 vydaných vinylů, je proslulý svou kombinací dubu a jungle. Založil úspěšné labely Fogata Sounds a Galletas Calientes. KiD hraje ve svém  jedinečném stylu multitrackové live sety s exkluzivním obsahem. Na podiu ho doplní rodák z východního Londýna Demolition Man a.k.a, Ras Demo - zpěvák, skladatel, textař a producent v jedné osobě. V roce 1994 spolupracoval s producentem Terrym T na skladbě s názvem "Fire" – kultovní hitovkou, kterou zná snad každý fanoušek lámaných beatů. Demolition Man vystupoval po celém světe po boku těch nejznámějších zpěváků a producentů a patří mezi světovou špičku svého oboru. Po mnoha letech do Čech ze Spojených Států zavítá MC Turner – multiinstrumentalista a zpěvák, který momentálně žije na Key West, ostrově v Karibiku, kde se živí vystupováním se svou kapelou AstroYeti. Jeho jedinečný hlas a rychlá flow mu vynesly několik pěveckých cen. Na festivalu vystoupí hned dvakrát! V pátek s oblíbenou kapelou Ting. Jejich hudba čerpá ze zdrojů, jako je ska, rock, reggae, drum’n’bass, dancehall, swing a hip-hop. Smícháním všech těchto hudebních ingrediencí si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říká "Praggamuffin". V sobotu si Turner ještě střihne freestyle s DJem Hundreadem, ten má za svou dobu působení na svém štítu nespočet zářezů - od pravidelného hraní ve Velké Británii přes hraní v Německu, Irsku, Španělsku, Slovensku a nespočet vystoupení na festivalech jako Let It Roll nebo Beats For Love.

CRW

 

Z Polska dorazí hned několik projektů. Tím asi nejzajímavějším bude kapela Jamajki, jehož členy skupiny jsou aktivní hudebníci koncertující po celém Polsku a v zahraničí s mnoha známými skupinami a zpěváky. Jejich muzika je spojením roots reggae, energické dechové sekce a charismatického vokálu. Z Polska se ještě představí kapela Dudrising, projekt Jabbadub nebo Splendid Sound a.k.a. the Strongest Eastern Spirit, který je nejznámější polský, možná přímo východoevropský, dancehallový sound, jaký se kdy objevil na scéně. Během 20 let sdíleli stage se spoustou zavedených sound systémů z okolí i zahraničí a odehráli stovky show v Polsku a po celé Evropě. 

Dalším velkým zahraniční jménem je MC Navigator, mnoha cenami ověnčený tvůrce hitů, zodpovědný za tracky jako "Mo Fire", "Inequity Worker" a "Ruffneck". Koncertoval po světě s hvězdami, jako jsou Lenny Kravitz, The Freestylers, Asian Dub Foundations, Ragga Twins, Bad Company a DJ Fresh. Je uznávaný pro svou jedinečnou schopnost strhnout publikum. V Hořících vystoupí po boku DJe a producenta Bennyho Page, který se na scénu dostal se svou hymnou z roku 2006 "Turn Down The Lights", od té doby je v popředí Jungle / D ́n ́B. Poté pokračoval ve spolupráci s některými z nejzajímavějších producentů a zpěváků v oboru. Jednu z nejlepší atmosféry na festivalu vždy vytvoří mladoboleslavská kapela Feher Fekete Kerek, která se po další době vrací na podia. K potěšení všech zazní vybrané kousky z jejich legendární tvorby a také pár zbrusu nových skladeb, které právě teď pečlivě trénují. Na festivalu vystoupí i naše nejstarší česká reggae kapela Švihadlo, která hraje už 40 let. Jsou průkopníkem a vytrvalým zástupcem reggae u nás. Objíždí kluby a festivaly v České republice a na Slovensku, koncertovali v okolních zemích a dokonce i v Číně.  Z Německých Drážďan přijedou Dubtrooper a Sista Aminata společně tvoří Twins Suns soundsystem. Dubtrooper začal s DJingem v roce 2008. Sista Aminata se k němu přidává v roce 2020. V té době společně postavili svůj první Mini Soundsystem. V jejich selekci můžete slyšet Roots Reggae, Dub ale i Steppas a Jungle. Kromě výše zmíněných na festivalu vystoupí celá řada dalších kapel a DJs. 

Vstupenky se prodávají na Goout.cz. Zadej číslo vstupenky jako slevový kód. Získáš – 5% na nákup na www.higarden.cz a zapojíš se do soutěže o vapolizéry Puffco.

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016